Klub seniorů

Klub seniorů

Za kostkou cukru.

DSC 0329 web zajezd  2018Zájezd KS Kratochvilka 2018
5. června se členové KS a jejich přátelé z okolí vypravili na další z poznávacích zájezdů. Tentokrát naše první zastávka byla ve městě, kde vznikla první kostka cukru.
Město Dačice i zámek dosáhlo rozkvětu za rodu Dalbergů. Jeden z rodu byl spoluzakladatelem cukrovaru. Tento rod nechal zámek přestavět klasicistně. Zámek obývali až do roku 1940, kdy zemřel poslední z rodu a tak ho zdědili Salmové, kterým byl však v roce 1945 zabaven.
V roce 1949 byl zpřístupněn veřejnosti. V roce 2012 proběhla rekonstrukce místností a tak jsme si mohli prohlédnout reprezentační i soukromé pokoje, jak to bývalo za Dalbergů.
Někteří prošli zámeckou zahradu, jiní se vydali na prohlídku náměstí a společný oběd jsme si užili v hotelu Dyje.
Následně jsme se vypravili do Slavonic. Ti, kteří toto město, které je na pomezí Čech, Moravy a Rakouska již navštívili si ho rádi připomněli a ti, kteří zde byli poprvé žasli nad krásou náměstí se spoustou goticko renesančních památek. Domy jsou zdobeny sgrafity a nejrůznějšími malbami. Náměstí míru jsme si prohlédli ať už u kávy či zmrzliny a následovala poslední prohlídka.
Zámek Valeč, který dlouhá léta chátral, se dočkal oprav. Prošli jsme dobově zařízenými pokoji, ať už zemanskými, královskými, salónky, knihovnou i sklepením. Úžasné malby na stěnách i stropech nás uchvátili, stejně jako květinová výzdoba. Zámek obklopuje park se sochami i bylinkovou zahrádkou.
Nachází se zde wellnes centrum, pořádají se zde různé konference a kdo by měl zájem, může tu i přenocovat v některém z historických pokojů. O ceně raději nebudu referovat. Vy, kteří sledujete Šlágr, tak i v jednom ze salonků se natáčel jeden ze svátečních dílů.
A počasí? Jako na objednávku. Co víc si přát, snad jen těšíme se na další zájezd a můžeme již přemýšlet, kam to bude?
Za KS Hurtová Helena

 

Pět měsíců KS Kratochvilka

DSC 0030 webAť už to lednové, první setkání roku 2018, nebo to únorové, bylo příjemným. Vždy se dovídáme jednak od starosty obce nebo předsedy KS novinky, které se dějí na Kratochvilce či v Mikroregionu. To březnové bylo ozvláštněno nejenom kytičkou k MDŽ, ale i občerstvením, které připravily ženy pro všechny členy. A vzhledem k tomuto svátku a chutí zpestřit tento slavnostnější den, přišlo překvapení. Vzpomínka na doby spartakiád nás inspirovala a tak se nacvičilo vystoupení snad na jednu z nejznámějších skladeb Poupata. Někdo sehnal rekvizity, někdo doplňky, někdo spíchnul sukně a potom už jen stačí odvaha a deset spartakiádnic pobavilo přítomné. Duben, jak jinak, se nesl v duchu čarodějnic. Květen jsme si zpestřili posezením v pohostinství u p. Hlaváčka. Nutno podotknout, že každý měsíc přinášejí jubilanti dobroty z domácích dílen, za což jim patří velké poděkování.

Za KS Hurtová Helena

 

Klub seniorů v roce 2017

Každý měsíc se scházíme vždy poslední čtvrtek v měsíci. Začali jsme lednem, kdy jsme přijali za čestnou občanku obce paní Vlastu Vozdeckou, která obdržela šerpu a pomyslný klíč od naší vesnice. V březnu jsme oslavili výročí založení KS a svátek matek, a to vše v duchu country. V dubnu to roztančily ženy v čarodějnických kostýmech. Ani v květnu nechyběla hudba, tanec, zpěv a skvělá zábava. Červen, to je měsíc, kdy se chystáme na zájezd. Tentokrát jsme navštívili zámek v Kroměříži, vláčkem jsme projeli pozámeckou zahradu a tu Květnou jsme si prošli. Na skok jsme se zastavili na Velehradě. Následovaly netradiční hody, na kterých nechyběli v krojích i naši členové. I v říjnu jsme si zatancovali. Listopad se zaměřil na módní přehlídky, např. ve stylu retro. V prosinci přijali pozvání zastupitelé a občané naší obce. Věříme, že vystoupení Slunce, seno a Kratochvilka a další módní přehlídka pobavila přítomné. Děkujeme všem, kteří nás podporují a pomáhají nám Děkujeme za dar na činnost a v neposlední řadě předsedovi p. Vaverkovi a celému výboru za organizaci setkávání. Věříme, že i rok 2018 přinese mnoho veselých setkání. Přejeme hodně zdraví a těšíme se, že se i nadále budeme v hojném počtu setkávat.

 

DSC 0333KSŘíjnové setkání členů Klubu seniorů

Příjemné setkání členů proběhlo ve čtvrtek 27.10.2016 v sále. Předseda pan Vaverka přivítal přítomné a poblahopřál všem jubilantům. Tentokrát jsme si zavzpomínali na loňský a letošní zájezd. Připomněli jsme si promítáním fotografií návštěvu  Bítova a Vranova v roce 2015 a letošní výlet do Náměště nad Oslavou, Třebíče, Telče a Dalešic. Děkujeme za domácí pochoutky a ženám za obsluhu. Těšíme se na listopadové posezení.

 
Více článků...
Kalendář akcí
květen 2023
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
FACEBOOK

MOBILNÍ ROZHLAS


MR Reg

GEOPORTÁL

BANNER2 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo