Knihovna

MÍSTNÍ LIDOVÁ KNIHOVNA KRATOCHVILKA

čtenářská gramotnost u dětí

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY KNIHOVNY

 

Slavnostní otevření Místní lidové knihovny Kratochvilka proběhlo dne 24. 3. 2012 v budově Obecního úřadu Kratochvilka. Účast byla neočekávaně hojná. Děkujeme a věříme, že jste si odpoledne užili stejně jako my knihovnice.

V knihovně najdete kromě mnoha klasických i nových knih také počítač pro veřejnost s připojením na internet. Knihovna se do budoucna stane kulturním a informačním centrem obce, které shromáždí a nabídne občanům Kratochvilky všechny aktuální dostupné informace z oblasti kultury, sportu i společenských aktivit v regionu.

V knihovně proběhla obnova knižního fondu. S těžkým srdcem knihovnice třídily knihy a nabízely vytříděné tituly k rozebrání v budově Obecního úřadu a ty knihy, které si občané Kratochvilky nerozebrali, byly odvezeny do Domova důchodců v Kralicích. Namísto nich přibyly k zachované klasice knihy s novějším datem vydání, spousta titulů pro děti i omladinu i mnoho z naučné literatury z oblastí zahradničení, cestování, umění, tvoření i válečná literatura. Tedy knihy, které vás jistě budou bavit pro vás v knihovně jsou již připraveny a nově obaleny, oštítkovány a postupně zkatalogizovány. Fond se neustále doplňuje a na webových stránkách knihovny si většinu knižního fondu již můžete vyhledávat v ON-LINE katalogu.

Již od 14. 5. 2012 v knihovně knihovnice svou činnost rozšířily o kroužek pro nejmenší čtenáře. Cílem je, zaměřit se na děti, které se teprve učí číst, na jejich první kroky ve vzdělávání hravou formou s programem na rozvoj "čtení s chutí a porozuměním". Tímto knihovnice vyzývají rodiče dětí prvních až třetích tříd, aby do kroužku "Čteníčko" své děti hlásili. Kroužek je vždy ve středu v 16hodin.

Další praktickou nabídkou pro kratochvilské školáky, je doučovací kroužek, pro který máme zajištěny aktivní doučovatele z řad kratochvilských dospělých občanů, ale i pomoc učitelů. Tento kroužek je nepravidelný a vychází vstříc aktuálním potřebám "topících se" žáků v hlavních předmětech učiva základních škol. Stačí opět kontaktovat knihovnice, aby zprostředkovaly příslušného doučovatele. 

Třetí aktivitou jsou Literární kavárničky - program nejen pro dospělé čtenáře, kteří si budou chtít o svých zážitcích z knížek povídat a podělit se o ně s ostatními.

Pod záštitou a na pozvání Místní lidové knihovny Kratochvilka se uskutečnilo už i první divadelní představení.  

Knihovnické služby občanům Kratochvilky zajišťují dobrovolné knihovnice. Co se vybaví jim, když se řekne knihovna si můžete přečíst v článku z dubna 2012: "Když se řekne knihovna."  
V červnu 2012 si pro vás připravily doporučení na "Letní čtení".

Vstup do nového roku 2013 s přáním všeho dobrého a hlavně zdraví, vám zpříjemnila  článkem "Léčba knihami", Alice Vašáková.

Činnost knihovny morálně i materiálně podporuje Obecní úřad Kratochvilka a Městská knihovna Kuřim.

Informace o knihovně naleznete na internetových stránkách.

www.knihovnakratochvilka.webk.cz/

Historie knihovny

 
Kalendář akcí
listopad 2023
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
FACEBOOK

MOBILNÍ ROZHLAS


MR Reg

GEOPORTÁL

BANNER2 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo