Kroužek Kratec

Kroužek Kratec

 spolecny betlem3Výlet kroužku Kratec za betlémy do Třeště

Pojeďte s námi do Třeště, města betlémů a betlémářů. V lednu je v třešťských domácnostech vystaveno více než dvacet rodinných betlémů, které vznikají často i po několik generací a stále se rozrůstají. Pokud je chcete vidět i vy, pojeďte s námi. A jestli ještě nejste rozhodnutí, podívejte se na http://betlemy-trest.cz/ nebo https://www.trest.cz/betlemy/d-1690/p1=2515

Na cestu vyrážíme v sobotu 26. ledna 2019 a přidat se k nám může úplně každý – děti i dospělí všeho věku. Pokud chcete na výlet poslat jen své děti, spodní věková hranice je 6 let. Jedná se o celodenní výlet s dopravou zajištěnou přímo z Kratochvilky. Abychom mohli objednat autobus, potřebujeme znát počet účastníků do neděle 6. ledna.

Hlaste se prosím buďto osobně v č. p. 113, nebo mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo SMS zprávou na telefon 731 522 367.

Podrobnější informace pak před akcí předáme všem přihlášeným účastníkům. FOTOGALERIE Z VÝLETU.

 

 Kroužek Kratec

Kratec je kroužek, který jsme vymysleli pro zvídavé kratochvilské děti. Pro ty, které rády poznávají nové věci.
Kratec vlastně ani není klasický kroužek. Nemá pravidelné schůzky, nemá pevný počet členů a ani zaměření není jednoznačné. Snad „poznávací“. Jednou za čas obešleme skalní příznivce, že jsme vymysleli nějakou akci. Přidat se k nám ale může vždycky kdokoliv. I dospělí. A protože se pokaždé našli zájemci, tak vyrážíme za poznáním čím dál častěji. Začali jsme loni návštěvou brněnského Vidaparku, letos bylo první akcí Odpoledne deskových her v sále. Pak jsme byli v Planetáriu a 5D kině a naposledy jsme vyrazili do přírody okolo Kratochvilky. Ve Zpravodajích je pokaždé i malý podrobnější článek. Ještě chystáme dvoudeňák s přespáním v přírodě, hledání pokladů, návštěvu JE Dukovany a jejího okolí. Pak se uvidí. A sem přidáváme pár fotek z akcí, které již proběhly.
Pokud chcete být informovaní o dalších akcích Kratecu, pošlete nám na sebe kontakt (mail + telefon). Jen upozorňujeme, že spodní věková hranice je 6 let. Na menší děti si netroufáme. 
Martin Vašák, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Alice Vašáková, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Kratec Lednice

 

Kratec Hlina 2016Výlet k Rybičkové skále a na Hlínu

V sobotu 21.5. jsme vyrazili na výlet přes sad na Rybičkovou skálu a na rozhlednu na Hlíně. První část cesty nás doprovázel Karel Hurt. Obdivuji, jak dokáže rozpoznávat ptactvo podle zpěvu. Viděli a slyšeli jsme díky němu mladé sýkorky modřinky, žlunu, hrdličku divokou, pěnici… Na Rybičkové skále jsme hledali fosilie a fotili všechno co připomínalo jejich otisky. Cestou přes kopec do Neslovic jsme přemýšleli, kdy opadává listí z dubu. Kdo má rád pohádky, ten ví. A pak nás čekal výstup z Neslovic na rozhlednu. Sluníčko do nás pralo, tak jsme si odpustili zpáteční cestu až na Kratochvilku a rádi se svezli domů autobusem.

Součástí výletu bylo i focení všeho, co nám připadalo zajímavé. Soutěžní fotky dětí můžete vidět na následujících dvou dětských akcích - Pohádkovém lese a Sportovním dni. Pomozte nám hlasováním vybrat tu nejhezčí. Tu pak otiskneme na obálce prázdninového Zpravodaje.Návštěvníci facebookových stránek mají možnost hlasovat (lajkovat) pro nejhezčí fotku až do uzávěrky příštího Zpravodaje. Soutěžní fotkyFotogalerie z výletu.

 
Více článků...
Kalendář akcí
listopad 2023
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
FACEBOOK

MOBILNÍ ROZHLAS


MR Reg

GEOPORTÁL

BANNER2 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo