Komise pro životní prostředí a rozvoj obce

Komise pro životní prostředí a rozvoj obce

Kanalizace-informace  

4)Vážení a milí Kratochviláci,

Posílám rekapitulaci postupu zhotovení domovních přípojek na splaškovou kanalizaci v obci Kratochvilka.

Jedná se o 3 části – 1. projekt – 2. veřejná část – 3. soukromá část

V roce 2020 bylo u projekční kanceláře pana Jiřího Švestky objednáno cca 200 projektů jednak na obytné domy a jednak na pozemky u níž lze očekávat výstavbu v budoucnosti. Každý majitel, vyplnil objednávku, plnou moc a složil zálohu 2.500 Kč. Po předání vyhotoveného projektu na Obecní úřad bylo projekční kanceláři vyplaceno 2.000 Kč za projekt jako příspěvek našim občanům od obce. Hotové projekty byly předány na stavební odbor Městského úřadu Rosice k vydání územních souhlasů. Po obdržení projektu s kulatým razítkem, zaplatí každý objednatel projekční kanceláři pana Švestky 1.000 Kč za inženýrskou činnost a 500 Kč správní poplatek. Na základě těchto projektů provádí zhotovitel stavby Technické služby Oslavany vysazení odbočky domovní přípojky na hlavním řádu a kde to jde, začne i provádět veřejnou část domovní přípojky. Ta začíná odbočkou na hlavním řádu a končí revizní šachtou WAVIN na pozemku objednatele. Z této veřejné části si platí každý majitel pouze revizní šachtu, pokud je umístěna bezprostředně na hranicích pozemku. Pokud chce mít revizní šachtu někde jinde, končí veřejná část záslepkou potrubí na hranicích pozemku. Kontrolní šachtu WAVIN si může každý zakoupit u zhotovitele stavby za nabízené ceny, nebo si ji obstarat sám. Soukromou část domovní přípojky, tj. od revizní šachty do vývodu z nemovitosti, lze provádět až po kolaudaci celé splaškové kanalizace a záleží na každém majiteli, jaký zvolí postup. Může se individuálně domluvit se zhotovitelem stavby takzvaně na klíč – cena materiálu dle nabídky + cena práce, která je odvislá od délky, hloubky a složení podloží. Nebo si můžete tyto práce zajistit dle svého vlastního uvážení a svých možností.  WAVIN - WAVIN VÝROBCE - WAVIN SESTAVA- WAVIN CENA

Děkuji za spolupráci jsme připraveni řešit Vaše případné připomínky.

Ing. František Malý, starosta

Celý článek...

 

                        Projekt splaškové kanalizace obce Kratochvilka.

1 thumb kanalizace

Objednávka projektové dokumentace kanalizační přípojky pro občany.

Zplnomocnění projekční kanceláře k úkonům na vybudování splaškové kanalizace.

Celý článek...

 

1 1 thumb pozvanka vysadba 2018

 

Truhlik 2016 mŠestý ročník zahrádkářské soutěže ukončen

Jak již nadpis naznačuje, ukončili jsme letošní ročník Kratochvilského truhlíku. Letos poprvé jsme soutěžní fotografie nechali pouze na vás. Mohli jste sami výrazně ovlivnit výsledek soutěže zasláním fotografií vašich zahrádek a truhlíků. Sešla se hezká řádka fotografií vašich výpěstků. Vítězkou o nejhezčí zahrádku se stala paní Kateřina Chupíková a nejhezčí truhlík vybojovala paní Marcela Penčáková. Odměna oběma vítězkám byla předána. Srdečně gratulujeme a s ostatními se budeme těšit na příští ročník v květnu 2017.

Za komisi pro životní prostředí a rozvoj obce Petra Benhartová 

Celý článek...

 

uklidme cesko 2016 clanek

UKLIĎME SVĚT-UKLIĎME ČESKO

Obec Kratochvilka se opět připojila do celorepublikové akce pod názvem Ukliďmě svět-Ukliďme Česko. Občané se sešli na place a po rozdělení do skupin,se rozprchli do všech koutů Kratochvilky. Rozdělené skupinky se vrhly na úklid pomníku, dětského řiště, spodního parčíku a hájků. Asi nejvíce odpadků se podařilo odklidit v hájcích. Komise pro životní prostředí a rozvoj obce děkuje všem občanům a doufáme, že se sejdeme opět v příštím roce. Obrázky z průběhu akce najdete v sekci FOTOGALERIE.

 

 
Více článků...
Kalendář akcí
září 2022
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
FACEBOOK

MOBILNÍ ROZHLAS


MR Reg

GEOPORTÁL

BANNER2 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo