Komise pro životní prostředí a rozvoj obce

Komise pro životní prostředí a rozvoj obce

Činnost Komise pro životní prostředí a rozvoj obce, která se - jak již vyplývá z jejího názvu - stará o rozvoj obce a její vzhled a aby se v ní občanům dobře žilo. Jejím cílem je také myslet na to, abychom se všichni co nejméně podíleli na zatěžování životního prostředí.

Komise má v plánu naplňovat jednotlivé body volebního programu, projednávat náměty členů ostatních komisí a výborů a také náměty a připomínky spoluobčanů Kratochvilky.

Cokoliv byste chtěli změnit, vytvořit, opravit, navrhnout v obci, kterou denně procházíte, pojďte s námi do toho! Své připomínky můžete vhodit do schránky na OÚ, předat osobně některému členu zastupitelstva nebo komise nebo poslat na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Zasedání komise je plánováno jedenkrát měsíčně.


Zasedání komise pro životní prostředí a rozvoj obce z roku 2014:

 

Výpis ze zasedání komise pro životní prostředí a rozvoj obce č. 1/2014

Termín zasedání: 6.5.2014

Předsedající: Petra Benhartová, Přítomni: Luděk Klouček, Jiří Vozdecký, Kateřina Chupíková, Miloš Veselý

Program:

  1. brigáda
  2. kratochvilský truhlík
  3. ostatní

1. Členové komise se dohodli na uskutečnění jarní brigády ve dnech 7.6. nebo 14.6.2014. Cílem bude odstranění černé skládky u minizoo. Po dokončení prací je plánováno občerstvení dobrovolníků v sadě. ( opékání špekáčků). Vyhotoví se upozornění do zpravodaje, letáčky do schránek.

2. Členové komise rozvrhli termíny pro soutěž Kratochvilský truhlík. Hodnocení proběhne začátkem června, finalistům se nafotí zahrádky a umístí na facebook obce, kde proběhne veřejné hlasování. Poté budou vítězové navštíveni a bude jim předána výhra. Informace o hlasování a foto bude zveřejněno ve zpravodaji Červenec. Výhry do soutěže zajistí J. Vozdecký. Vyhotoví se upozornění do zpravodaje.

3. Členové komise byli od L. Kloučka informováni o probíhajících činnostech spojených s živ. prostředím v obci. Informoval o pracích v sadu, o nakládání s některými odpady, o využití finančních prostředků určených pro komisi v letošním roce. Prodiskutovali se další možné činnosti – rybník, náves, výsadba zeleně v obci.

Zápis provedla: Petra Benhartová                                             Ověřil: Luděk Klouček 


Výpis ze zasedání komise pro životní prostředí a rozvoj obce č. 2/2014

Termín zasedání: 19.9.2014

Předsedající: Petra Benhartová, Přítomni: Luděk Klouček, Jiří Vozdecký, Jakub Chupík, Radek Císař, Miloš Veselý

Program:

  1. Zhodnocení minulého volebního období
  2. Členství v komisi
  3. Nabídka členství

1. Přítomni členové zhodnotili svou činnost v komisi za uplynulé volební období, zhodnotili odvedenou práci a výsledky ostatních činností. Dále nastínili další činnost v následujícím období, jak a kam se bude činnost komise ubírat v budoucnu. Jak bude vedeno zasedání komise a jak bude rozdělena činnost členů.

2. Stávající členové byli zastupiteli osloveni, zda chtějí být aktivními členy komise i nadále. Zda mají zájem věnovat se životnímu prostředí v obci a účastnit se schůzí, které se konají průměrně každé dva měsíce. Členové mají možnost si členství promyslet do budoucna. Další schůze se uskuteční v měsíci říjnu.

3. Z důvodu neaktivního přístupu některých členů a zrušení členství některých členů má komise v plánu oslovit občany prostřednictvím zpravodaje s nabídkou nového členství. Bude výhodou větší počet členů.

Zápis provedla: Petra Benhartová                                             Ověřil: Luděk Klouček


 Zasedání komise pro životní prostředí a rozvoj obce z roku 2012, 2013

 
Kalendář akcí
prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
FACEBOOK

MOBILNÍ ROZHLAS


MR Reg

GEOPORTÁL

BANNER2 

VYHLEDÁVÁNÍ V OBSAHU
VYHLEDÁVÁNÍ FIREM
KTS Ekologie s.r.o. – zajištění svozu a likvidace odpadů ve vaší obci

Rosicko banner 115x70 01

PARTNERSKÉ ODKAZY

Seznam partnerských odkazů mKAHAN   Jupigo 1

 

KralovstviKomety logo